معرفی سیستم عامل متفاوته Deepin

نوشته شده توسط سیدحسینعلی حسینی.

سیستم عامل Deepin یک میز کار بسیار ساده , روان , زیبا و کاربردی رو در اختیار کاربر قرار می دهد که بعد از چند دقیقه کار کردن با این میز کار شیفته ی اون خواهید شد.
این میز کار هنر دست برنامه نویسان چینی است که مثل همیشه چینی ها سعی کردن اول تقلید کنند و در مراحل بعدی محصولی بهتر از نسخه ی اصلی تولید کنند که در Deepin نسخه ی ۱.۱ توانسته است یک میز کار عالی در اختیار کار بر قرار دهد.
این توزیع برگرفته شده از اوبونتو و دبین است. میز کار Deepin در اوایل کار کاملا شبیه به MacOS بود و هر چه ویژگی خوب در سیستم عامل مک , ویندوز و اوبونتو بود در خود جای داده بود اما با گذشت زمان این ویژگی ها به روز شده و به اونها اضافه شد تا امروز ما شاهد یک سیستم عامل بسیار با کیفیت و یک میز کار تقریبا بدون نقص در لینوکس باشیم.

توصیه می کنم برای تجربه ای این میز کار حتما از سیستم عامل Deepin استفاده کنید اما میتونین این میز کار رو روی توزیع های فعلی خودتون هم داشته باشین اما اون قابلیت ها و ویژگی های توزیع اصلی رو نخواهید داشت.
از جمله ویزگی هایی که در شروع کار با این توزیع رو به رو خواهید شد نصب بسیار ساده ی توزیع Deepin است که میشه گفت الگو برداری از مک است اما با کمی تغییرات برای بهبود که اون رو برجسته کرده است.
آموزش نصب Deepin
برای دانلود و دیدن عکس های۱۵.۰۶ Deepin می تونین به سایت اصلی این سیستم عامل بروید .

دانلود آخرین نسخه ی Deepin

کمتر کاربر لینوکسی می تونین پیدا کنید که همیشه بین دسکتاپ های مختلف از جمله unity , gnome , KDE و …. جا به جا نشده باشه و مدتی بعد از استفاده ی هر کدوم برگشته سراغ اوبونتو و Unity اما با وجود تغییراتی که اوبونتو در توزیع آخر خودش داشت و انتخاب میر کار گنوم برخی از دوستدارانش را از دست داد. توزیع Linux mint و میزکار کلاسیک Mate و قالب Cinnamon هم نتونسته اون طور که باید جامعه ی لینوکسی رو به خودش جلب کنه.
توزیع های Zorin و Elementary هم به علت شباهت بسیار زیاد به ویندوز و مک نتونسته مورد پسند جامعه ی لینوکسی قرار بگیره.
توصیه میکنم یک بار هم شده از توزیع Deepin ستفاده کنید و نظر خودتون رو در مورد تجربه ی استفاده از این توزیع زیبا در اختیار دوستان خودتون در ادامه ی پست قرار بدین.

نوشته معرفی سیستم عامل متفاوته Deepin اولین بار در لینوکس سیزن پدیدار شد.


دیدگاهی بنویسید